Ndërlidhjet

UASHINGTON


Tri nga katër kutitë e zeza, që tashmë janë gjetur, përmbajnë informacione që mund të ndihmojnë për të zbuluar se çka ka ndodhur në çastet e fundit në aeroplanat e rrëmbyer, njëri prej të cilëve ka goditur Pentagonin ndërsa tjetri ka rënë në Pensilvani, ka thënë kryetarja e Bordit Kombëtar të Sigurisë Ajrore të Shteteve të Bashkuara, Carol Carmody.
Ajo ka thënë se kutia e zezë e aeroplanit që goditi Pentagonin është shumë e dëmtuar dhe pothaujse është e papërdorshme.
Kutitë e zeza nga aeroplanët që goditën Qendrën Botërore të Tregtisë në Nju Jork ende nuk janë zbuluar.
XS
SM
MD
LG