Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin bisedoi me telefon me presidentin amerikan, George Bush, ka kumtuar Kremlini.
Të dy liderët kishin diskutuar gjendjen globale pas sulmeve terroriste në Nju Jork dhe në Uashington.
Ministri rus i mbrojtjes, Sergei Ivanov i deklaroi televizionit rus se të dy presidentët kishin biseduar afro një orë. Megjithatë, ai nuk dha detaje të përmbjajtes së bisedës.
XS
SM
MD
LG