Ndërlidhjet

STAMBOLL


Turqia i është përgjegjur pozitivisht kërkesës së Shteteve të Bashkuara për shfrytëzimin e hapësirës ajrore dhe të bazave ushtarake turke në rast të ndonjë aksioni eventual ushtarak amerikan, ka bërë të ditur kabineti i kryeministrit të Turqisë, Bulent Ecevit.
Turqia tashmë lejon shfrytëzimin e bazës në Inxhirlik nga ana e Shteteve të Bashkuara dhe të Britanisë për patrullime të aeroplanëve luftarakë në zonën e ndalim fluturimeve në Irakun Verior.
XS
SM
MD
LG