Ndërlidhjet

LONDËR


Gy gazeta britanike kanë bërë të ditur se njësitet speciale të ushtrisë britanike –SAS- tashmë janë në Afganistan dhe se pardje ishin konfrontuar me talibanët. “Sunday Times” dhe “Mail on Sunday” pohojnë se njësitet e SAS-it nga Taxhikistani kanë hyrë në Afganistan dhe se kanë vënë kontakte me forcat e opozitës në veri të vendit. Ministria britanike e Mbrojtjes ka refuzuar të komentojë këto pohime.
XS
SM
MD
LG