Ndërlidhjet

HAMBURG


Votuesit në Hamburg do të votojnë sot për parlamentin e landit. Vota shihet si test për kancelarin gjerman, Gerhard Shrëder, dhe Unionin Social-Demokrat të tij. Sfidanti kryesor i Shrëderit është kandidati Ronald Shili dhe Partia e tij djathtiste.
XS
SM
MD
LG