Ndërlidhjet

VARSHAVË


Polakët votuan sot për legjislativin e ardhshëm vendor. Anketimet e fundit të opinionit publik si dhe rezultatet e para të zgjedhjeve tregojnë se koalicioni i majtë i drejtuar nga Social-Demokratët, ka fituar zgjedhjet përgjithshme. Polakët ankohen për dobësimin e sistemit të ndihmës sociale, rritjes së papunësisë dhe ngadalësimit të zhvillimit ekonomik gjatë qeverisjes së konservatorëve.
XS
SM
MD
LG