Ndërlidhjet

HAMBURG


Votuesit në Hamburg votuan sot për parlamentin e landit. Vota shihej si test për kancelarin gjerman, Gerhard Schroeder dhe Unionin Social-Demokrat të tij. Zgjedhjet duket t’i ketë fituar sfidanti kryesor i zotit Schroeder, kandidati Ronald Shily dhe Partia e tij djathtiste.
XS
SM
MD
LG