Ndërlidhjet

TASKENT, UZBEKISTAN


Presidenti i Kazakhstanit, Nursultan Nazarbayev ka deklaruar sot se ky vend i Azisë Qendrore është i gatshëm të ofrojë hapësirën ajrore dhe bazat ushtarake për koalicionin anti-terrorist.
“Ende nuk ekziston kërkesë kontreke në këtë plan” - ka thënë ai në një konferencë për shtyp, në kryeqytetin e Kazakhstanit, Astana.
Sipas disa raporteve kundërthënëse, trupat e Shteteve të Bashkuara tashmë janë vendosur në këtë rajon, informon agjencia Associated Press nga Tashkenti.
XS
SM
MD
LG