Ndërlidhjet

MOSKË


Presdienti rus Vladimir Putin po takohet me liderë të Parlamentit rus për të diskutuar luftën kundër terrorizmit, pas sulmeve shkatërruese në Shtetet e Bashkuara.
Gjatë javës së kaluar, Duma shtetërore ruse ka miratuar një rezolutë me të cilën kërklohet aksion i fuqishëm ndërkombëtar kundër terrorizmit dhe krijimin e një qendre antiterroriste ndërkombëtare.
Në këtë rezolutë thuhet se çdo aksion ushatarak duhet të përgatitet me kujdes të madh.
XS
SM
MD
LG