Ndërlidhjet

SHKUP


Burime policore dhe ushtarake kanë informuar për një shqiptar të vrarë dhe një tjetër të plagosur, pasi nuk janë ndalur në postbllokun e forcave të sigurimit maqedonas afër vijës së armëpushimit.
Një zyrtar policie, që ka kërkuar të mbetet anonim, i ka deklaruar agjencisë Reuters, se “një prej tre personave që iu afruan postbllokut dhe nuk u ndal, u qëllua dhe u vra, tjetri u plagos, ndërsa i treti iku”.
Nuk janë dhënë detaje të tjera.
XS
SM
MD
LG