Ndërlidhjet

TOKIO


Para nisjes për në Shtetet e Bashkuara, kryeministri japonez deklaroi se Tokio do të mbështesë fuqimisht përpjekjet e Uashingtonit për luftimin e terrorizmit. Junishiro Koizumi tha se ndihma do të jetë e gjithanshme, që nga ajo morale dhe ekonomike deri tek mbështetja logjistike e operacioneve ushtarake.
XS
SM
MD
LG