Ndërlidhjet

BERLIN


Presidenti rus Vladimir Putin dhe kancelari gjerman Gerhar Shrëder, deklaruan pas një takimi të përbashkët në Berlin se, “terrorizmi duhet trajtuar sistematikisht”. Putin tha se terroristët duhen izoluar tërësisht, si politikisht ashtu edhe ideologjikisht dhe në këtë drejtim ai nënvizoi rëndësinë e ndërprerjes së burimeve të tyre të financimit. Dje, Kremlini premtoi mbështetje për aksionet shpaguese të Shteteve të Bashkuara, duke ofruar edhe korridoret ajrore për aviacionin ushtarak amerikan.
XS
SM
MD
LG