Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav, Vojisllav Koshtunica, ka njoftuar në një letër kryeministrin Dragisha Peshiq, se nuk do të konsiderojë më takimin me liderët politikë të Malit të Zi, për shkak të, siç thuhet, “kushteve të ngritura prej tyre”. Bisedimet ishin planifikuar të fokusoheshin në të ardhmen e marrëdhënieve mes Beogradit dhe Podgoricës.
XS
SM
MD
LG