Ndërlidhjet

HAGË


Një ish-komandant i trupave boshnjake gjatë luftës në Bosnje, u dorëzua vullnetarisht sot në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës dhe po mbahet në një qendër arresti. Sefer Haliloviç, ministër kabineti në Federatën Kroate të Bosnjes, akuzohet nga Gjykata Penale e Hagës se ka lidhje me vrasjen e mëse 30 kroato-boshnjakëve në fshatin Grabovicë, në vitin 1993.
XS
SM
MD
LG