Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri Toni Bler tha se Sekretari i jashtëm britanik, Xhek Strou do të takohet me kryeministrin izraelit Ariel Sharon në Jeruzalem, nesër. Më herët, kryeministri Sharon dhe presidenti izraelit, Moshe Katsav, lajmëruan se do të anullonin bisedimet me Stroun. Autoritetet izraelite thanë se shefi i diplomacisë britanike kishte përdorur shprehje që mund të interpretoheshin si justifikim i terrorizmit kundër Izraelit.
XS
SM
MD
LG