Ndërlidhjet

LONDËR


Organizata Botërore e Shëndetësisë, ka sinjalizuar qeveritë Perëndimore për rrezikun eventual të sulmeve me armë biologjike dhe kimike që mund të pasojnë aktet e fundit terroriste në Shtetet e Bashkuara. Drejtori ekzekutiv i OBSH-së, Devid Nabarro, tha se po përpiqen t’u përcjellin qeverive informacionet më të fundit mbi llojin e lëndëve kimike që mund të përdoren dhe mënyrat e luftimit të infektimeve në masë që ato mund të përhapin.
XS
SM
MD
LG