Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani nuk do të ndërpresë marrëdhënëniet diplomatike me Talibanin – ka deklaruar presidenti Perves Musharraf, i cili tha se duke ruajtur kontaktet me talibanët, Pakistani bëhej ura e vetme lidhëse mes Afganistanit dhe pjesës tjetër të botës. Dy vendet që e njihnin regjimin në fuqi të Kabulit, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe së fundi edhe Arabia Saudite, i shkëputën të gjitha lidhjet me Talibanët.
XS
SM
MD
LG