Ndërlidhjet

JERUZALEM


Autoriteti palestinez Jaser Arafat anulloi në minutën e fundit një vizitë për në Siri, pasi vlerësoi se ajo mund të keqësonte perspektivën e bisedimeve me ministrin e jashtëm izraelit, Shimon Peres. Zyrtarë palestinezë dhe izraelitë të informimit bëjnë të ditur se takimi i shumëpritur Peres – Arafat pritet të zhvillohet nesër, në aeroportin e Gazës.
XS
SM
MD
LG