Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman Gerhar Shrëder tha sot se është në pritje të vendimit të ministrave të mbrojtjes të Aleancës Veriatlantike, për forcën e re të NATO-s në Maqedoni, që do të kryesohet nga trupat gjermane. “Hamendësoj se këshilli i NATO-s dhe Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të vendosin sot lidhur me këtë çështje” – u shpreh kancelari Shrëder, pas një takimi me kryeministrin italian, Silvio Berluskoni.
XS
SM
MD
LG