Ndërlidhjet

GAZA


Ministri i jashtëm izraelit, Shimon Peres dhe lideri palestinez, Jaser Arafat, kanë rënë dakort të rifillojnë bashkëpunimin për çështjet e sigurisë. Ata u pajtuan, siç thuhet, “të bëjnë maksimumin e përpjekjeve”, për të forcuar ndalim-zjarrin dhe për t’i dhënë fund një viti gjakderdhje. Në një komunikatë të lëshuar pas takimit thuhet se, Peres dhe Arafat mund të takohen sërish brenda javës.
XS
SM
MD
LG