Ndërlidhjet

KABUL


Disa qindra banorë të Afganistanit protestuan sot kundër një aksioni të mundshëm shpagues të Shteteve të Bashkuara. Demonstruesit hynë në ndërtesën e zbrazët të ambasadës amerikane në Kabul dhe i vunë zjarrin asaj, ndërsa turma jashtë lëshonte parrulla anti-amerikane dhe digjte simbole të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG