Ndërlidhjet

GAZA


Militantë palestinezë të organizatës islamike Xhihad, kanë hedhur poshtë planin për armëpushim të arritur gjatë takimit Arafat – Peres. Ministri i jashtëm izraelit dhe lideri palestinez, ranë dakort gjatë bisedimeve në aeroportin e Gazës, të rifillojnë bashkëpunimin për çështjet e sigurisë. Në një komunikatë të lëshuar pas takimit thuhej se, Shimon Peres dhe Jaser Arafat mund të takohen sërish pas një jave.
XS
SM
MD
LG