Ndërlidhjet

ÇIKAGO


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush gjatë ditës do të qëndroj në Çikago për të paraqitur programin e ri, më rigoriz, që përfshijnë edhe dërgimin e agjentëve amerikanë të armatosur në aeroplanat për fluturime komerciale.
Këto masa po ndërmerren pas sulmeve shkatërruese terroriste të 11 shtatorit në Nju Jork dhe në Uashington.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleischer ka thënë se numri i fluturimeve komerciale, pas 11 shtatorit, ka rënë prej afro 6500 në afro 5500 flutrime në ditë.
XS
SM
MD
LG