Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Demonstrata pro qeveritare u mbajtën në disa qytete të pakistanit në shenjë përkrahjeje për presidentit Pervez Musharraf, që ka vendosur për të mbështetur Shtetet e Bashkuara në luftën kundër terrorizmit, edhe në rast se kjo gjë kërkon sulm kundër Afganistanit fqi.
Disa parti religjioze myslimane të Pakistanit, kundërshtojnë bashkëpunimin e Pakistanit në këtë plan dhe mbështesin të dyshuarin e parë për sulmet terroriste në Shtetet e Bashkuara, Osama bin Ladenin.
XS
SM
MD
LG