Ndërlidhjet

CUG, ZVICËR


Një person i veshur me uniformë policie depërtoi në mbledhjen e asamblesë lokale të kantonit zviceran, Cug dhe vrau së paku 14 persona, informon agjencia Reuters.
Është raportuar edhe për disa të plagosur.
Një gazetar vendor ka thënë se, para se të hapte zjarr dhe të qëllonte me granatë, personi ishte ankuar zëshëm lidhur me çështje lokale administrative.
XS
SM
MD
LG