Ndërlidhjet

ÇIKAGO


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush kurajoi qytetarët amerikanë të vazhdojnë të përdorin udhëtimet me aeroplanë. Ai me këtë rast paraqiti planet për vendosjen e gardës kombëtare në aeroportet e Shteteve të Bashkuara dhe për ngritjen e shkallës së sigurisë në fluturimet me aeroplana pas sulmeve të 11 Shtatorit.
“Udhëtoni me aeroplana dhe bëni biznes për Amerikën” – tha George Bushi para mijëra personave në aeroportin e Çikagos, O’Hare, që është aeroporti i dytë për nga intensiteti i trafikut dhe i udhëtimeve në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG