Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dhjetë persona janë arrestuar pasi teek ata janë gjetur dokumente të rrejshme dhe licenca për drejtimin e makinave për transportin e materialeve të rrezikshme, ka thënë Departamenti amerikan i Drejtësisë.
Këto arrestime u bënë pasi prokurori i përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara, John Ashcroft tha para Kongresit amerikan këtë javë, se të dyshuarit, që potencialisht ndërlidhen me sulmet terroriste të 11 Shtatorit, ishin të pajisur me dokumente të rrejshme dhe se ka kërkuar një kujdes nga opinioni.
XS
SM
MD
LG