Ndërlidhjet

ATHINË


Afro 3 mijë demonstrues protestuan në qendër të Athinës për shkak të mundësisë së reagimit të Shteteve të Bashkuara, lidhur me sulmet terroriste të 11 Shtatorit.
Në këtë protestë merrnin pjesë veprimtarë të anti-globalizimit dhe grupe të ndryshme që mbështeten nga partia Komuniste greke.
Protesutesit kërkonin që Greqia të mos marrë pjesë në ndonjë aksion eventual të Shteteve të Bashkuara kundër Afganistanit.
XS
SM
MD
LG