Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri i Shqipërisë, Ilir Meta bisedoi mbrëmë në Tiranë me Ramush Haradinajn, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.
Ilir Meta theksoi rëndësinë e madhe të zgjedhjeve të përgjithshme të 17 Nëntorit në Kosovë.
Meta e Haradinaj dënuan ashpër sulmet terroriste në Shtetet e Bashkuara më 11 shtator dhe shprehën solidaritet me populllin dhe qeverinë amerikane.
XS
SM
MD
LG