Ndërlidhjet

ROSTOV MBI DON, RUSI


Ultimatumi 72 orësh i presidentit rus,Vladimir Putin dhënë kryengritësve çeçenë për të filluar negociatat për çarmatosje, kalon sot në orët e vona.
Lideri i kryengritësve çeçenë, Asllan Maskadov ka mirëpritur ofertën paqësore të Kremlinit, e para e këtij lloji në dy vitet e fundit dhe ka caktuar, Ahmed Zakajevin për të biseduar me të dërguarin e Putinit, Viktor Kazancev. Por ende nuk ka informacione lidhur me takimin eventual të këtyre dy përfaqësuesve.
XS
SM
MD
LG