Ndërlidhjet

NJU JORK


Zyratë amerikanë kanë konfirmuar se lufta globale kundër terrorizmit ndërkombëtarë, që u ndërmor pas sulmeve terroriste në Nju Jork dhe në Uashington, ka parandaluar dy sulme terroriste që ishin planifikuar të realizoheshin në Evropë.
Dëshmitë e mbledhura në hetimet e deritashme në Shtetet e Bashkuara dhe në Evropë, kanë zbuluar planet e terroristëve për të sulmuar ambasadën amerikane në Paris dhe një objekt ushtarak në Bruksel.
XS
SM
MD
LG