Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Avokati i tetë shtetasve të jashtëm, punëtorë humanitarë, të burgosur nga regjimi taliban në Afganistan, për përhapje të krishterizmit, është nisur për në Kabul për të marrë pjesë në seancën e nesërme gjyqësore, ka thënë diplomati gjerman, Helmut Landes.
Pushteti taliban në Afganistan, prej fillimit të muajit gushttë këtij viti, mbanë të arrestuar dy amerikanë, dy australianë, katër gjermanë dhe 16 shoqëruesit e tyre afganë, të akuzuar se kanë përhapë krishterizmin.
XS
SM
MD
LG