Ndërlidhjet

SHKUP


Një shqiptar është vrarë dhe një tjetër është plagosur nga të shtënat e ushtarëve kufitarë të Maqedonisë, në kufirin Maqedoni – Shqipëri, ka kumtuar Ministria maqedonase e Mbrojtjes.
Në këtë kumtesë thuhet se incidenti ndodhi pasi personat nuk kishin respektuar urdhërin për tu ndalur.
XS
SM
MD
LG