Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti francez, Jacques Chirac ka pësëritur qëndrimin e tij se tërheqja e paraleleve ndërmjet kulturës myslimane dhe terrorizmit mund të ketë pasoja të rrezikshme.
Gjatë takimit me ministrin e jashtëm dhe të mbrojtjes së Indisë, Jaswant Singh, që ishte për vizitë njëditëshe në Paris, Jacques Chirac shprehu nevojën për një bashkëpunim ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG