Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Talibanët në pushtet në Afganistan janë dakorduar që të bisedojnë sërish me zyrtzarët e Pakistanit ndërkohë që Shtetet e Bashkuara kanë deklaruar se janë duke ndjekur me këmbëngulje të akuzuarin kryesor që ka qëndruar pas sulmeve vetëvrasëse në Nju Jork dhe Vashington.
Talibanët kanë bërë këte hap në çastet e presionit të fuqishëm ndaj forcave radikale myslimane të Kabulit që të dorëzojnë Osama bin Ladenin.
XS
SM
MD
LG