Ndërlidhjet

NJU DELHI


Franca dhe India janë të një mendimi se terrorizmi nuk duhet të barazohet me Islamizmin dhe se bota duhet të adresojë shkaqet e terrorizmit se sa vetëm simptomet e tij.
Në komunikatën e ministrisë së jashtme të Indisë thuhet se dy vendet kanë shfaqur këtë pikëpamje gjatë bisedimeve të djeshme në Paris midis zyrtarëve të lartë, përfshirë presidentin Jacques Chirac dhe ministrin e jashtëm e të mbrojtjes së Indisë, Jaswant Singh.
XS
SM
MD
LG