Ndërlidhjet

TOKIO


Aeroplanbartësja amerikane, Kitty Hawk, ka lundruar nga porti amë afër Tokios në mision për mbështetjen e përgjigjes ushtarake amerikane ndaj sulmeve terroriste në Nju Jork dhe Uashington, njoftoi marina amerikane.
Aeroplanbartësja Kitty Howk ka lundruar nga Yokosukau në mision mbështetës që i ka caktuar komanda në operacionin “Liria e përherëshme” ka thënë zëdhënësi i komandës së marinës amerikane në Japoni, duke mos zbuluar destinacionin e saj.
XS
SM
MD
LG