Ndërlidhjet

PESHAVAR


Liderët e opozitës anti-talibane nga takimi në Pakistan kanë thënë se ish-mbreti afgan në egzil, Mohammad Zahir Shah, është figura e vetme e aftë për vendosjen e paqës në Afganistan.
Delegatët në takimin e një mijë liderëve të komuniteteve afgane dhe ushtarakë opozitarë kanë thënë se një qeveri stabile, e pavarur dhe reprezentative në Afganistan është esenciale për suksesin e luftës anti-terroriste që i prijnë Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG