Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Rusisë,Vladimir Putin arrin në Bruksel në prag të samitit të Rusisë dhe Bashkimit Evropian që do të ketë çështje kryesore zgjerimin e Bashkësisë, sigurinë dhe politikën e mbrojtjes së saj dhe barrierat që pengojnë tregëtinë midis Rusisë dhe Bashkimit Evropian.
Vladimir Putin do të takojë gjithashtu edhe sekretarin e përgjithëshëm të NATO-s, George Robertson.
XS
SM
MD
LG