Ndërlidhjet

BANJA LLUKË


Parlamenti serb i Bosnjes, hapi sot debatin për bashkëpunim me Gjykatën Penale të Hagës. Projekt-ligji i propozuar nga qeveria, parasheh që policia serbe e Bosnjes, të arrestojë gjithë të dyshuarit për krime lufte në republikë. Dy personat më të kërkuar nga Tribunali i Hagës, Radovan Karaxhiq dhe Ratko Mlladiç, besohet se fshihen në territorin e Bosnjes Serbe.
XS
SM
MD
LG