Ndërlidhjet

RAMALLAH


Studentë palestinezë dhe ushtarë izraelitë janë përleshur në rrethinat e Ramallahut gjatë një demonstrimi për heqjen e bllokadave izraelite nga një rrugë që çonte drejt universitetit të Bregut Perëndimor. Trupat izraelite përdorën gazin lotsjellës dhe shkopinjtë e gomës, për të shpërndarë protestuesit. Nuk ka raporte për të lënduar.
XS
SM
MD
LG