Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Talibanët kanë hedhur poshtë propozimin e opozitës vendore, Aleanca Veriore, për formimin e qeverisë kalimtare të drejtuar nga ish-mbreti Mohamed Zahir Shah. Zëvendës ministri i jashtëm i talibanëve, Abdul Rehman Zahid, tha se plani është imponuar nga Shtetet e Bashkuara dhe se kthimi i ish-monarkut do të zgjaste luftën guerrilase.
XS
SM
MD
LG