Ndërlidhjet

TEHERAN


Një sërë demonstratash anti-amerikane janë zhvilluar sot në disa vende myslimane. Mbështetës të talibanëve kanë demonstruar në qytetet Kueta dhe Kandahar të Afganistanit ndërsa disa qindra studentë iranianë kanë marshuar në Teheran duke brohoritur parrulla që i cilësonin Uashingtonin dhe Londrën, “vampirë të shekullit”.
XS
SM
MD
LG