Ndërlidhjet

PARIS


Një person i dyshuar për lidhjet me komplotin për hedhjen në erë të ambasadës amerikane në Paris, ka pranuar sot të ketë vizituar shtabin qendror të Osama Bin Ladenit në Afganistan dhe të ketë diskutuar rreth sulmit. Djamel Beghal – personi që ka dyshtetësinë, franceze dhe algjeriane, citohet t’u ketë thënë autoriteteve franceze se ishte rekrutuar për një mision vetë-vrasës, nga njerëz të afërt të bin Ladenit. Hetimi rreth këtij rasti, pati filluar në Francë më 10 shtator, një ditë para sulmeve terroriste në Nju Jork dhe Uashington.
XS
SM
MD
LG