Ndërlidhjet

SHKUP


Zëdhënësi i NATO-s, Mark Leiti, konfirmoi se ka pasur të shtëna gjatë ditëve të fundit në rajonet me popullsi kryesisht shqiptare, por nuk ja adresoi ato ndonjë force të caktuar. Leiti u rikujtoi guerrilasve shqiptarë të respektojnë zotimin për shpërndarje, ndërsa u bëri thirrje autoriteteve maqedonase, të zbatojnë angazhimet e tyre për ndryshime legjislative dhe amnestimin e guerrilasve shqiptarë.
XS
SM
MD
LG