Ndërlidhjet

RIAD


Aeroplanë sulmues amerikanë dhe britanikë, kanë shënjuar caqe të mbrojtjes irakene në zonën e ndalim-fluturimit. Zyrtarë ushtarakë të Shteteve të Bashkuara thanë se avionët janë kthyer në bazë pasi qëlluan mbi Al-Hallal, 425 kilometra në juglindje të Bagdadit. Të njëjtat burime deklaruan se sulmi u provokua nga kërcënimet irakene, mirëpo nuk specifikuan natyrën e tyre.
XS
SM
MD
LG