Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Kosovë filloi fushata paraelektorale për zgjedhjet e përgjithëshme të 17 nëntorit gjatë se cilës 26 parti, shoqata dhe koalicione do të paraqesin programet dhe pikëpamjet e tyre për ardhmërinë e Kosovës.
Me tubimet që kishin në Prishtinë, fushatën e hapën Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e udhëhequr nga Ramush Haradinaj dhe Partia Demokratike e Kosovës, e udhëhequr nga Hashim Thaçi.
Shefi i UNMIK-ut,Hans Hakerup u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që t’i kontribuojnë një fushate të ndershme dhe të lirë.
XS
SM
MD
LG