Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i politikës së jashtme dhe sigurisë së Bashkimit Evropian, Javier Solana, dhe komisioneri për marrëdhënie të jashtme, Chris Patten, nesër arrijnë në Maqedoni kurse pasnesër shkojnë në Kosovë që të diskutojnë zhvillimet e fundit politike, njoftuan zëdhënës të organizmit.
Bisedimet në Maqedoni do të fokusohen në gjendjen e Marrëveshjes së paqës të 13 gushtit, kurse në Kosovë do të përqëndrohen në zgjedhjet e para të përgjithëshme të 17 nëntorit.
XS
SM
MD
LG