Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell, dhe emiri i Katarit, sheiku Hamad bin Khalifa al-Tani, gjatë bisedimeve në stejt departamentin amerikan kanë thënë se se që të dy vendet janë unikë kundër terrorizmit. Powell ka thënë se objektivi i Shteteteve të Bashkuara janë ndjekja e rrjetit terrorist Al Kaida dhe liderit të saj Osama Bin Laden. Shtetet e Bashkuara, ka thënë Powell, nuk kanë ndërmend të hapin konflikt me vendet arabe.
XS
SM
MD
LG