Ndërlidhjet

RIJAD


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld, arriti në kryeqytetin Rijad të Arabisë Saudite, për bisedime me liderët sauditë mbi fushatën anti-terroriste.
Donald Rumsfeld do të qëndrojë edhe në Oman, Egjipt dhe Uzbekistan. Ai sugjeroi dje se bisedimet do të përfshijnë aktivitetet ushtarake të Shteteve të Bashkuara në rajon.
XS
SM
MD
LG